KUDDAR, 4 st, firma Svenskt Tenn, Stockholm, 2000-tal.
Kuddfodral i tyget "Elefant" (45x45 cm) av Estrid Ericsson, "Vegetable tree" (40x40 cm) och "Mirakel" (45x45 cm) av Josef Frank samt "Le Zebre" (45x45 cm)från Brunschwig & Fils.
Bruksslitage, ställvis något hårdare.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.