Cilius Johannes K. ANDERSEN

(Danmark, 1865-1913)
Cilius Johannes K. ANDERSEN
(Danmark, 1865-1913)

CILIUS JOHANNES K. ANDERSEN, olja på duk, signerad och daterad 1903.

Grönskande landskap med grusväg. Ca 58 x 53 cm.

Smärre slitage. Mindre färgbortfall i hörn. Ställvis krackelyrer.

Utropspris
6 000 SEK