SOFFA, senempire, Ryssland 1800-talets mitt.

Ryggkrön med skuren dekor, armstöd med avslutande akantusbågar. Fast stoppad klädsel. Längd 150 cm, sitthöjd ca 46 cm, total höjd 118 cm.

Slitage och fanerskador. Renoverad och kompletterade.

Utropspris
500 EUR
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?