Kappa, Dior, 1950-tal.

Kappa, Dior, 1950-tal.

Svart tyg med päls på krage samt lackskärp. Bystvidd ca 100. Ärmlängd 38 cm. Rygglängd 95 cm. Etikettmärkt Christian Dior, Scandinavia by Sims.

Ställvis omfattande slitage.

Utropspris
1 500 SEK