MUMINFIGURER, Snusmumriken och Lilla My, Atelier Fauni, Finland 1950/60-tal.

Lackat trä, läder, metalltråd, klädsel i grönt filttyg och brunt tyg. Snusmumrikens höjd 14 cm, Lilla My 8 cm.

Slitage, fläckar. Enstaka delar saknas.

Utropspris
200 EUR