KAFFESERVIS, 24 delar, porslin, Herend, Ungern 1900-talets senare hälft.

12 koppar med fat samt 12 assietter. Blomstermotiv mot vit fond, förgyllda kanter. Fatets diameter 13 cm, assiettens diameter 19 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
200 EUR