VASER, 3 st samt FAT, 2 st, stengods, 1900-talets andra hälft.
En vas med silverinläggningar av blommor, höjd 23 cm. Två vaser av andrahandssortering, höjd 9 respektive 14,5 cm. Två fat med silverinläggningar, 21 x 21 samt diameter 16,5 cm.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.