Bestående av;
8 tallrikar (diameter 27 cm),
7 djupa (diameter 24 cm),
8 assietter (diameter 21 cm),
1 terrin med lock,
1 rektangulärt uppläggningsfat,
2 små skålar,
1 skål med lock,
1 såsskål på fat.
Bruksslitage, en djup med spricka, en djup med kantnagg,