FICKUR, delvis silver, LUC, 1900-talets första hälft.
Guldfärgad urtavla med arabiska sifror. Liten sekundvisare. Innerboett samt bygel i metall. "Ancre Ligne Droite Levees Visibles Balancier Coupe 15 rubis". Boettens diameter 51 mm.
Bruksslitage. Mindre anlöpningar. Repor.Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.