GOLVLAMPA, modellnr 2030, "Luxus", 1900-talets andra hälft.

Stomme av lackerad metall. Skärm av plast. En ljuspunkt. Höjd 138 cm.

Bruksslitage. Gulnad plast. Repor och mindre fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK