Vit urtavla, Diamantbesatt ring, datumvisare, quartz, safirglas, vattentät 200m. Modellnummer WAC 1215, BA0292, nrRRS5643. Urtavlans diam ca 35 (med krona 38 mm). Originalask.
Bruksslitage, ej funktionstestad. Asken m repor och hacki lädret. Lös länkbit medföljer.
Inköpt Bernhard Huke, Malmö, 2007.