Majolika

Majolika

PIEDESTAL, majolika, omkring sekelskiftet 1900

Grön glasyr. Riklig dekor av bland annat maskaroner, snäckor och blommor. Längd 27, bredd 27, höjd 100cm.

Slitage. Repor. Krackeleringar.

Utropspris
4 000 SEK