Randig samt försedd med 7 knappar. Midjans mått ca 85, ryggens längd ca 64 cm.
Bruksslitage, märken mindre skador, bland annat mindre tråddragningar. Ett mindre genomgående hål vid krage.
Greta Garbos estate.
Julien's auctions, Beverly hills, 15 april, 2014. Lot nr 1069.