Vitglaserad med dekor av kanter i guld. Bestående av 51 flata tallrikar (diameter 24 cm), 16 djupa tallrikar (diameter 24,5 cm), 21 förrättstallrikar (diameter 20,5 cm), 21 assietter (diameter 17,5 cm), 8 uppläggningsfat, 2 terriner och 2 såssnipor.
Vissa delar med smärre slitage. Några nagg.