SJÖMANSKISTA, Raumo / Egentliga Finland ca 1900.

Välvt lock, på lockets insida lönnfack, bärhandtag i flätat läder. Längd 84 cm, bredd 49 cm, höjd 45 cm.

Slitage och skador samt åldersrelaterad patina.

Utropspris
150 EUR