URNA MED LOCK, lergods, Troligen England /Holland 1800-tal.

Balusterformad med kinesiserande dekor i rött, guld och svart. Höjd 60 cm. Rester av lacksigill i botten.

Locket lagat, slitage, retuscher.

Utropspris
8 000 SEK