Graverad dekor. 2 st rödvinsglas, höjd 16 cm, 1 st vitvinsglas, höjd 14 cm, 4 st grogglas, höjd 14 cm, 7 st selterglas, höjd 8,5 cm, 4 snapsglas, höjd 8,8 cm, 9 st starkvinsglas, höjd 10 cm, 9 st likörglas, höjd 8,5 cm.
Ytsmuts, bruksslitage, två glas med små kantnagg.