SÅSSKÅL, VAS, KOPPAR 3 stycken, FAT 2 stycken samt MINIATYRVAS, porslin, Kina, bl. a. Qianlong (1735-1796)

Dekor i underglasyrblått, varierande storlekar.

Såsskål med lagning, kantnagg.

Utropspris
2 000 SEK