TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong(1736-1795).

Blå underglasyr med motiv av djur och hjortdjur i flodlandskap, oktogonal form på brätte. Längd 38, bredd 29 cm.

Kantslitage med nagg.

Utropspris
2 000 SEK