FAT, porslin, Kina, Qing dynastin, 1800-tal.

Konturerad kant. På fot. Dekor i polykroma färger av figurscen och poem, runt utsidan fladdermöss och persikor. Längd 23 cm, höjd 5,5 cm.

Dekoren med slitage.

Proveniens

Privat svensk samling.

Utropspris
1 500 SEK