BORDSLAMPA, "1241 LUNO", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft.

Akryl. Etikettmärkt. Modellen formgiven 1972. Höjd ca 40 cm.

Bruksslitage, smärre repor och märken. Ej funktionstestat.

Utropspris
1 500 SEK