RODERICK FLETCHER MEAD, färglitografi, signerad och numrerad Epreuve d'artiste XIV/XX.
Hästar mot blå och röd fond. Utgiven av Guilde de la Gravure och med deras blindstämpel. Bladstorlek 57 x 38 cm (Arches).
Ej inramad. Fläckar. Smärre hanteringsveck.