Ek. 11 stolar med röd stoppad sits och rygg. Svarvade ben. Fot med tvärslå. Bord med tassfötter. Rikt skuren dekor av bla ansikten. Låda i sargen. Bordets mått L 170,B 97, H 82.
Slitage. Repor och nötningar.