FICKUR och KEDJA, 14 samt 18 k guld, 1900-talets andra första hälft.

Urtavla med arabiska siffror. Diameter ca 50 mm. Kedjans längd ca 18 cm. Kedjans vikt ca 7 g.

Slitage, repor och märken. Löst glas. urtavla med fläckar. Smuts. Stötskador och bucklor. Gravyr. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK