SALTKAR, ett par samt SKEDAR ett par, silver, vikt inkl. fyllning 234 g.

CG Hallberg Stockholm 1934, skedarna stämplade 1935 resp. 1937, längd 7,5 cm vardera.

Bruksslitage, repor, en fyllningen lös.

Utropspris
1 500 SEK