Två crèmekoppar med polykrom dekor, en crèmekopp utan lock med dekor i underglasyrblått, två koppar med imaridekor, två koppar med fat i underglasyrblått samt café au lait, två koppar med dekor i unerglasyrblått och guld, gräddkanna samt två underfat med polykrom dekor av figurscener. Kopparnas och gräddkannans höjd 5- 10 cm.
Bruksslitage. Ställvis glasyrbortfall och spänningssprickor. Crèmekoppar saknar lockknoppar. Sju delar med nagg och tre delar med sprickor.