VÄGGLAMPA / INDUSTRILAMPA, "Triplex-pendel", Johan-Petter Johansson, 1900-talets mitt.

Delvis grålackerad metall. Justerbar längd, max 295 cm. Reglerbar ljuspunkt. Märkt ASEA Belysning.

Bruksslitage, repor och skav. Ej funktionstestad/avklippt elsladd.

Utropspris
6 000 SEK