UTAGAWA KUNISADA (TOYOKUNI III), TROLIGEN, triptyk, träsnitt, sent 1800-tal.
Figurscen med tre kvinnor och en vagn. 36,5 x 75 cm.
Hanteringsveck, visst slitage, sammanfogningen av bladen något trasig. Uppfästningshål längs bladets marginal samt vid bladens sammanfogning. Pappersrester på det högra bladets högra marginal.