BROSCHER, 5 st, sterlingsilver samt emalj, David Andersen, Norge. Total vikt ca 25 g.

Brosch, lövformad med vit emalj. Längd 7 cm. Brosch, snöflinga med vit emalj. Diameter 3 cm. Brosch, i form ab bukett av förgätmigej med blå, kräm och grön emalj. Diameter 2,8 cm. Brosch, i form av körsbärsblom med kräm, orange och röd emalj. Diameter 2 cm. Brosch, blomsterformad med gul emalj. Höjd 2,5 cm.

Blomsterformad brosch med gul emalj saknas en ståndare. Bruksslitage och mindre repor.

Utropspris
1 500 SEK