SERVIS, 33 delar, porslin, "Victorian", Johnson Bros, England, 1900-talets andra kvartal.

Floral gulddekor. 12 mattallrikar, diam ca 25,5 cm. 21 soppskålar på fat, varav nio delar (+två fat) med fatets brätte samt skålens insida i grönt, skålens diam ca 12 cm, fatets diam ca 16 cm. Ett extra fat medföljer.

Smärre bruksslitage. Krackelyr. Enstaka repor och fläckar. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK