Spiralsvarvade, kopplade ben med H-kryss, lädersits och -rygg. Armlän med avslutande voluter. Läderklädsel med floralt mönster. Bär numrering. Bredd 71 cm, sitthöjd 46 cm, tot. höjd 128 cm
Slitage, stötmärken, nedsutten sits, skador på sitsdelen.