FÅTÖLJ, barockstil, 1900-talets första hälft.

Spiralsvarvade, kopplade ben med H-kryss, lädersits och -rygg. Armlän med avslutande voluter. Läderklädsel med floralt mönster. Bär numrering. Bredd 71 cm, sitthöjd 46 cm, tot. höjd 128 cm

Slitage, stötmärken, nedsutten sits, skador på sitsdelen.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed