LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets andra hälft.

Avsmalnande skaft med slingrande ormar. Sockel av vit alabaster. Höjd 26 cm.

Smärre ytslitage. Fläckar. Något sneda.

Utropspris
4 000 SEK