Anthonie Waterloo

(Frankrike/Holland, 1610-1690)
Anthonie Waterloo

ANTHONIE WATERLOO, kopparstick, omkring 1650.

"The Death of Adonis", Ur serien: Med sex landskapsscener från Ovid’s Metamorphoses. Plåtstorlek ca 29x24,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Fläckar. Lagning. Mindre veck och pappersskador. Beskuren.

Utropspris
1 500 SEK