MATSALSGRUPP, 22+1 delar, Rokokostil, modern tillverkning.

Tjugotvå vitmålade stolar (varav två karmstolar) med kopplade ben och stoppad dyna. Genombruten rygg med balusterbricka, bladdekor. Höjd 105 cm. Matsalsbord med utskuren bladdekor på ben, längd 476 cm. Medföljer fyra iläggsskivor á 50 cm.

Bruksslitage. Fläckar på stolarnas klädsel. Repor och nagg på bordsskivorna.

Utropspris
15 000 SEK