Lackerad metall, med justerbara leder och en ljuspunkt. Etikettmärkt. Längd ca 140 cm.
Kraftigt slitage. Bucklor. Rostangrepp. Nydragen ej, fungerar enligt uppgift men ej funktionstestad.