CARL VIERTEL, gouache på ben, signerad, daterad 1806
Miniatyr. Porträtt av A Frick, enligt text a tergo. Bildstorlek ca 5,5 cm.
Smärre slitage, repor och märken. Ej examinerad ur ram.