HERRFICKUR, silver, bär märkning Berthoud, Paris, 1700/1800-tal. Tot ca 87 gram.

Emaljerad urtavla med romerska siffror, diam 48 mm.

Slitage, repor, smärre emaljskada, ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK