GLASSERVISDELAR, 63 st, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Åtta vitvinsglas, 15 rödvinsglas, 16 starkvinsglas, åtta snapsglas, åtta + åtta seltersglas.

Bruksslitage. 1 rödvinsglas samt 5 starkvinsglas med kantnagg.

Utropspris
4 000 SEK