SKRIVSTÄLL, Louis XVI-stil, granit och förgylld brons, märkt Louchet, Frankrike sent 1800-tal.
Rektangulär av röd granit, två bläckhorn av förgylld brons med knoppar i form av stående lagerkransar, två mässingsfötter märkta Louchet Ciseleur, 25 x 17 cm.
Slitage, smärre nagg, repor, anlöpningar, glasinsatser i bläckhorn saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.