POKAL med LOCK, silver, Edward och John Barnard, London, England, 1864. Vikt ca 587 gram.

Bukig kupa på fot uppåt avsmalnande fot med ring. Rik dekor av blommor och kartuscher. Höjd inklusive lock 26,5 cm.

Lockknopp saknas. Visst bruksslitage. Bucklor. Minnesgravyr daterad 1948.

Utropspris
2 000 SEK