Rutslipad dekor. Tio rödvinsglas, tolv vitvinsglas, nio starkvinsglas, åtta champagneglas, 14 snapsglas, sju selterglas, 17 små selterglas.
Bruksslitage. Några delar med vit beläggning. Ca 24 delar med nagg på fot, ca fem delar med nagg på cuppa, ca två delar med nagg på både fot och cuppa.