TAKLAMPA, art déco, 1900-talets första hälft. Höjd 75 cm.

Stomme av kromad metall. Fem ljuspunkter. Kupor av vit- och orangetonat glas. Diameter 70 cm.

Ej funktionstestad. Nedre kupan saknas. Slitage. Repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK