Två vodkabägare, varav en på fot, en med niellodekor, bla Moskva, litet runt saltkar med dekorbård, diam 4. Kopp med handtag, CG Hallberg, Stockholm 1939, ett par båtformade saltkar, ett par ströare i form av dryckeshorn, höjd 2,5-10 cm.
Slitage, några med anlöpningar resp smärre bucklor.