BRICKOR, 3 st, försilvrad mässing och koppar, W. Hutton & Sons, Sheffield 1900-tal, Elkington, Birmingham 1800-tal.

Rund bricka med lätt uppåtsvängda grepp, längd 31 cm. Ovoidformad bricka med riklig, graverad dekor med stjärnor och blomstergirlanger, längd, inkl hänklar med bladformade fästen, 61 cm. Ovoid bricka, kant med fascesstav, längd 51 cm, ostämplad.

Repor, slitage, en med märkbart sliten försilvring.

Utropspris
200 EUR