FICKUR, 14K guld, savonett, Record, 1900-talets första hälft.

Vitemaljerad urtavla med svarta siffror och sekundvisare. Innerboett av metall. Monogram. Diameter 52 mm.

Ej funktionstestad. Visare saknas. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK