MATSALSMÖBLEMANG, 5 delar, troligen Helge Sibast och Arne Vodder, märkta Sibast Furniture, Danmark.

Bord, 4 stolar. Teak. Bord med rektangulär skiva, en nedfälld iläggsskiva á 56 cm. Stolar med svängd smal ryggbricka, stoppad sits klädd i ljust brunrosa tyg.

Slitage, smärre repor och fläckar. Bordet med skavmärken under ena hörnet.

Utropspris
8 000 SEK