BERGÈRE, Gustaviansk stil. 1900-tal.

Fast stoppad rygg, lös sittdyna. Snidad dekor med bl.a. blommor. Förgyllt.

Slitage. Klädsel med fläckar samt slitage. Färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK