Monogramcanvas med revär i grönt och rött. Invändigt brunt skinn. Beslag i gulmetall. Invändigt dokumentfack samt kortfack. Märkt "Made in Italy by GUCCI". Original ark med Guccis vattenstämpel i form av hästbett på varje sida. Nyckel. Ca 36 x 27 cm. Ca 70-tal.
Bruksslitage.