LOCKDOSA OCH SKEDAR, silver, 1800-1900-tal. Total vikt med fylld dosa ca 330 g.

Två skedar norskt silver med genombruten dekor av blommor och bladverk, längd 19,5-20,5 cm. Sked London 1832 med monogram, längd 18 cm. Lockdosa på tre ben, diameter 9 cm.

Bruksslitage. Några bucklor och repor.

Utropspris
1 500 SEK